Jaké typy PVC pásů existují?

PVC pásy se vyrábějí v 20 a 50 metrových kotoučích. Můžeme je třídit podle rozměrů pásů a typu PVC z čeho se vyrábějí. 

PVC pásy jsou dostupné v následujících rozměrech a typech:
(Následující tabulce má pouze informativní charakter. Pokud objednáváte PVC závěs, závěs je vždy vyroben na míru. PVC pásy jsou dostupné v jakékoliv délce, maximálně však v délce kotouče.)

 

Rozmery pásů: Délka kotouče: Typ pásů 
100x1,2mm 50m typ normál
100x2mm 50m typ normál
150x2mm 50m typ normál
200x2mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, vroubkované, farebné, antistatické
200x3mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, supermrazuvzdorné
300x2mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, UV zelené, UV červené, UV bronzové, UV matné zelené
300x3mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, vroubkované, antistatické, červené
400x4mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, vroubkované
1000x1mm/2mm/3mm/5mm 20m typ normál
1000x6,5mm 20m typ normál se síť. výztuží, mřížkovité zesílený PVC panel
1200x2mm/3mm/5mm 20m typ normál
1450x6,5mm 20m typ normál se síť. výztuží, mřížkovité zesílený PVC panel
1500x1mm/2mm/3mm/5mm 20m typ normál
2150x6,5mm 20m typ normál se síť. výztuží, mřížkovité zesílený PVC panel

 

                                                                                                         
Podle typu směsi PVC nejčastěji používané PVC pásy jsou:
- typ normál. Průsvitné PVC pásy typu normál mají ideální konzistenci v provozech, kde teplota vzduchu je mezi 0 ° C až 50 ° C. Jsou ideálním řešením otvory v interiérech, na předělení hal, oddělení vytápěných částí skladů, ale i na vstupní brány mezi exteriérem a interiérem, kde alespoň z jedné strany teplota vzduchu neklesne pod 10 ° C ani v zimě. Rovněž jsou využitelné na chladírenské boxy a chladírenské auta, či na chladicí pulty do obchodů. V praxi tyto závěsy jsou použitelné cca od -10 ° C do 50 ° C, avšak pod bodem mrazu tyto pásy začnou tvrdnout, čímž ztíží přechod přes ně, a v extrémních případech se mohou odlamovat.
- typ mrazuvzdorný. PVC pásy jsou jako zimní a letní pneumatiky na autech. Pásy které mají ideální konzistenci nad 0 ° C nejsou vhodné do mrazivých podmínek. Mrazuvzdorné pásy jsou vhodné do provozů s teplotou vzduchu do cca -20 ° C až -25 ° C, avšak nad 10 až 20° C začnou být měkké a při vyšších teplotách se mohou lepit, čímž vytvářejí větší tření a mohou se snadněji odtrhnout od uchycení. Nejčastěji je používají v mrazírnách, na mrazírenské boxy, mrazírenské auta nebo do exteriéru v zimě. Jsou průsvitné.
- typ supermrazuvzdorný. Supermrazuvzdorné PVC pásy jsou vhodné až do -40 ° C, tedy jsou ideálním řešením do rýchlomraziarní. Jsou průsvitné. 
- typ vroubkovaný normál. Vroubkované pásy jsou trvanlivější než hladké pásy a jejich povrch se méně poškodí (poškrábe), jelikož pásy se dotýkají předmětů pouze vroubky a ne celou svou šířkou, tím pádem vytvářejí i menší tření. Vroubkované pásy typu normál nebo prostě vroubkované pásy byly vyvinuty do provozů, kde se při průchodu vytváří velké tření. Nejčastěji se to stává v provozech, kde používají strečovou fólii na připevnění zboží k paletám. Fólie při dotyku s PVC vytváří velké tření, přechod se zbožím se ztíží a hrozí odtržení PVC pásů. Malé vroubky na PVC pásech zajišťují, že pásy se dotýkají malým povrchem k fólii a tím minimalizují tření. Jsou průsvitné.
- typ vroubkovaný mrazuvzdorný. Mrazuvzdorné vroubkované pásy disponují také vroubky, avšak konzistencí jsou na ně charakteristické vlastnosti mrazuvzdorných pásů. V praxi se velmi zřídka využívají. Kvůli tomu jsou dostupné obvykle na dlouhou dodací lhůtu. Jsou průsvitné.
- typ antistatický. Antistatické pásy jsou dostupní v "normál" provedení. Jsou průsvitné.
- typ normál pásy s UV filtrem. PVC pásy s UV filtrem jsou určeny do provozů, kde je důležité snížit propustnost světla. Využívají se hlavně na svářečské závěsy, pracoviště, na svářečské boxy. PVC pásy s UV filtrem jsou dostupné v různých barevných odstínů, nejčastěji: bronzová, červená, zelená. Mohou být matné i slabě průsvitné.
- různé barevné provedení. Barevné PVC pásy jsou dostupné v "normál" provedení. Nejčastější barvy jsou: bílá, červená, oranžová, šedá, modrá a černá. Mohou být průsvitné i neprůsvitné. Neprůsvitné barevné pásy se nejčastěji využívají jako výstražné boční pásy, hlavně v červené barvě. 
- jiné speciální pásy: 
Insekticidy - v žluté farbě 
Anti-UV PVC pásy (déle odolávají UV paprskům, a zůstávají zářivě průhledné a čisté)
Antibakterální PVC pásy (normy: ISO 22196 a japonská JIS Z 2801)
Protipožární PVC pásy (EUROCLASS, M classification, B classification, California Fire Marshal)
Potravinářské PVC pásy (v souladu s evropskými normami 1375/2004 / CE a EU-10/2011, doporučujeme je použít při přímém styku s potravinami, v opačném případě postačují i ​​standard PVC pásy na potravinářské využití)
Medové PVC pásy (díky jejich neutrální barvě a neuvěřitelně zářivé čistotě Vám nabízejí nadstandardní průhlednost)
Polotuhé PVC pásy (doporučujeme hlavně do zemí s teplejším klimatem, nebo pro použití do kyvných dveří či rychlobrán)


V této kategorii nejsou žádné výrobky.