Co jsou to lamelové clony?

Co jsou to pruhové PVC závěsy, plastové protiprůvanové lamelové clony či termozávesy? 


Plastové PVC závěsy (či lamelové clony) jsou závěsy vyrobeny z PVC pásů různé šířky, tloušťky a typu, které jsou uchyceny obvykle k nosníku různými překrytí pásů. 


Nač slouží PVC závěsy? 


Byly navrženy jako zábrany:
- proti průvanu,
- hluku,
- prachu,
- úniku tepla / chladu
- ale dobře slouží i proti vlétnutí hmyzu a ptáků do interiéru.
Uzavřou otvor, ale přece nabízejí snadný přechod přes ně. 


Jsou určeny na:
- vratové otvory průmyslových hal, závodů, skladů,
- na vchody do různých provozů
ale také jsou využitelné na
- předělení hal, skladů,
- oddělení vytápěných prostor od nevytápěných,
- jakož i na chladírenské a mrazírenské boxy a auta,
jelikož i v takových případech zabezpečují výbornou tepelnou izolaci.

Plastové PVC závěsy (lamelové clony) představují dynamické uzavření vratových otvorů. Uzavřou otvor, ale nevylučují lehkému přechodu, tím pádem řeší problémy stále otevřených vrat. Průsvitné závěsy umožní plynulý průjezd pro osoby, paleťáky, vysokozdvižné vozíky, osobní nebo nákladní auta.

Jejich různorodé dobré vlastnosti odráží i pestrost výrazů, jako PVC závěsy nazývají. Na internetu si je najdete pod názvy: Termozávesy, lamelový závěs, lamelová clona nebo lamelové clony, protiprůvanové závěsy či clony, tepelněizolační clony, plastové závěsy, průmyslové závěsy, PVC závěsy či pruhové závěsy. 

 

10 základních pravidel PVC závěsů: 


Čím širší jsou PVC pásy, tím více jsou odolné proti průvanu.
Čím tlustší jsou PVC pásy, tím více odolávají proti průvanu, díky jejich váze.
Čím větší je překrytí mezi pásy, tím více jsou odolné proti průvanu.
Čím větší je překrytí mezi pásy, tím vyšší může PVC závěs montovat.
Čím užší jsou PVC pásy, tím snadněji se přes ně prochází osobám.
Čím menší je překrytí mezi pásy, tím snadněji se přes ně prochází osobám.
Čím vyšší je ukotven závěs, tím snadněji se přes něj prochází (je to zásada hlavně při nižších PVC závěsech než 220cm).
Čím vyšší je ukotven závěs, tím více se ztrácí překrytí pásů nad podlahou, jelikož pásy mají tendenci ohnout se do mušľovitého tvaru (typické hlavně pro výše, nad 3-3,5m vysoké závěsy).
Měkčí PVC se těžší zmrazí, tvrdší PVC vytváří menší tření a má menší přilnavost. Dbejte na to při jaké teplotě používáte PVC pásy.
Při přechodu přes PVC závěs s VZV nebo jiným vozidlem dodržujte 50-80cm-ovou výškovou rezervu kvůli vzniklému tření. To znamená že výška vozidla by měla být v ideálním případě o 50-80cm nižší, než výška otvoru.

V naší online nabídce jsou znázorněny nejoblíbenější produkty. Pokud hledáte produkt, který nenacházíte v našem online obchodě, prosím kontaktujte náš zákaznický servis. 

 

Technické informace / náročnost montáže

Plastový PVC závěs (lamelová clona) se vyrábí na míru, upevňuje se do pozinkovaného nebo nerezového nosníku. Nosná konstrukce s hákovitým zakončením má velmi jednoduchou montáž, kterou si umí i méně technicky zdatný zákazník jednoduše namontovat podle přiloženého návodu. Více se dočtete zde.

Průmyslové PVC závěsy se skládají v podstatě ze tří komponent:
- hákovitý nosník
- ouška (nebo porty, jsou to pozinkované nebo nerezové plocháče které jsou připevněny k PVC pásem a umožňují rychlou montáž a demontáž pásů k nosníku)
- PVC pásy 

Dle požadavků zákazníka, závěs může být i odsouvatelnými, v tom případě je třeba montovat i odtahovou konstrukci, která umožní odtáhnout závěs do strany. Více se dočtete zde

Existuje i uchycení z PVC, které není určeno pro průmyslové využití. Při použití takového uchycení jsou PVC pásy uchyceny přímo do PVC profilu, vedle sebe, bez překrytí. Takové provedení je možné montovat pouze na stěnu, na montáž do otvoru či do stropu není určeno.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.