Na úvod k lamelovým clonám a PVC pásům

 

V tomto menu jsme pro Vás nashromáždili a seřadili různé typy komponent PVC závěsů tak, abyste si mohli jednoduše a rychle udělat cenovou kalkulaci podle kusů a délek v mm. Odeslání objednávky je také jednoduché, stačí nabídku vložit do nákupního košíku.

Pokud hledáte na míru vyrobené PVC pásy ať už s uchycením nebo bez, nebo PVC pásy v rolích, či jiné komponenty PVC závěsů, v tomto menu je určitě najdete. Pokud byste přece jen nenacházely hledaný produkt, napište nám, nebo zavolejte na naši zákaznickou linku.

Pokud byste rádi objednali či zjistili cenu kompletních PVC závěsů, v tomto menu si je můžete poskládat po komponentech.

Pokud při výběru správného typu komponent potřebujete pomoci, klikněte na návod k PVC závěsem, který Vás krok za krokem usměrní ke správnému výběru.


Co jsou to pruhové PVC závěsy, plastové protiprůvanové lamelové clony či termozávesy? 


Plastové PVC závěsy (či lamelové clony) jsou závěsy vyrobeny z PVC pásů různé šířky, tloušťky a typu, které jsou uchyceny obvykle k nosníku různými překrytí pásů. 


Nač slouží PVC závěsy? 


Byly navrženy jako zábrany:
- proti průvanu,
- hluku,
- prachu,
- úniku tepla / chladu
- ale dobře slouží i proti vlétnutí hmyzu a ptáků do interiéru.
Uzavřou otvor, ale přece nabízejí snadný přechod přes ně. 

 

10 základních pravidel PVC závěsů: 


Čím širší jsou PVC pásy, tím více jsou odolné proti průvanu.
Čím tlustší jsou PVC pásy, tím více odolávají proti průvanu, díky jejich váze.
Čím větší je překrytí mezi pásy, tím více jsou odolné proti průvanu.
Čím větší je překrytí mezi pásy, tím vyšší může PVC závěs montovat.
Čím užší jsou PVC pásy, tím snadněji se přes ně prochází osobám.
Čím menší je překrytí mezi pásy, tím snadněji se přes ně prochází osobám.
Čím vyšší je ukotven závěs, tím snadněji se přes něj prochází (je to zásada hlavně při nižších PVC závěsech než 220cm).
Čím vyšší je ukotven závěs, tím více se ztrácí překrytí pásů nad podlahou, jelikož pásy mají tendenci ohnout se do mušľovitého tvaru (typické hlavně pro výše, nad 3-3,5m vysoké závěsy).
Měkčí PVC se těžší zmrazí, tvrdší PVC vytváří menší tření a má menší přilnavost. Dbejte na to při jaké teplotě používáte PVC pásy.
Při přechodu přes PVC závěs s VZV nebo jiným vozidlem dodržujte 50-80cm-ovou výškovou rezervu kvůli vzniklému tření. To znamená že výška vozidla by měla být v ideálním případě o 50-80cm nižší, než výška otvoru.

V naší online nabídce jsou znázorněny nejoblíbenější produkty. Pokud hledáte produkt, který nenacházíte v našem online obchodě, prosím kontaktujte náš zákaznický servis.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.