Jak zvolit správný typ lamelových clon či PVC pásů?

Při výběru PVC pásů berte v úvahu následující:

- teplota vzduchu kde budou pásy používané. Obecně se dá říci, že pásy typu
- normál jsou vhodné od cca -5 ° C do 50 ° C,
- mrazuvzdorné od -25 ° C do 20 ° C a
- supermrazuvzdorné jsou vhodné až do -40 ° C.
Např .: Pokud pásy budou ve vytápěném prostoru v interiéru nebo je potřebujete do exteriéru, ale nebudete je používat v zimě (pod cca -5 ° C), tak určitě zvolit typ normál. Také pokud pásy potřebujete do chladírenských boxů nebo na chladírenské auta, chladicí pulty do obchodů používejte PVC pásy typu normál. Do exteriéru na zimu a do mrazíren jsou vhodné mrazuvzdorné pásy a do rýchlomraziarní supermrazuvzdorné. Více se dočtete zde.

- v jaké výši budou pásy ukotveny. Obvykle se PVC závěsy vyrábějí tak, že sousední PVC pásy se navzájem překrývají. Překrytí mohou být různé, avšak v každém případě se dané překrytí ztrácí, čím déle jsou pásy, tím méně se překrývají PVC pásy těsně nad zemí. Tento jev způsobuje ta vlastnost PVC pásů, že mají tendenci se mírně ohnout do tvaru U ( Jak to je i znázorněno na obrázku vpravo - pohled shora.) 
PVC pásy jsou vyráběny v různých šířkách a tloušťkách. Základní překrytí pásů se liší podle šířky pásů. Proto pro různě vysoké otvory jsou doporučené PVC pásy různé šířky a různých překrytí pásů. Čím vyšší je závěs tím širší pásy jsou nezbytné nebo tenčí pásy s větším překrytím. Více o překrytí se dočtete zde.
Pokud bereme v úvahu základní překrytí pásů (překrytí na jeden hák) obecně lze říci že:
Do výšky cca 200cm jsou ideální 100, 150 až 200mm široké pásy. Pokud PVC závěs je montován do interiéru 200mm široké pásy mohou být vhodné do 250-300cm výšky. Od cca 250cm výšky do cca 400cm jsou vhodné 300mm široké pásy. Nad 400cm jsou montovány převážně 400mm široké pásy.

- jaký je průvan. Obecně lze konstatovat, že čím větší je průvan tím větší překrytí pásů je potřeba a tím hrubší PVC pásy by se měly používat. 2mm tlusté pásy na základní překrytí jsou ideálním řešením do otvorů kde není průvan nebo vzduch mírně proudí přes otvor. Na otvory, kde je středně silný průvan jsou vhodné 3mm hrubé pásy. Při silném průvanu se používají 4mm hrubé pásy. 

- přechod přes otvor. Osobám se přes otvor prochází nejpohodlněji přes užší a tenčí pásy, např .: 200x2mm PVC pásy. Pokud přes otvor se přenášejí lehké předměty na paletách, též zvolte raději tenčí pásy. V případě přechodu s vysokozdvižným vozíkem je doporučená tloušťka PVC pásů 3mm kvůli trvanlivosti. Při přechodu s VZV třeba dodržovat i výškovou rezervu cca 50-80cm kvůli tření. To znamená že při přechodu přes otvor by měl být VZV nebo samotný zboží o 80cm nižší, než je otvor. Pokud výšková rezerva je menší, může se snížit tření použitím vroubkovaných pásů, a procházet přes otvor velmi pomalu a opatrně. Každopádně v extrémních případech se poraďte s naším pracovníkem.

- speciální požadavky. V některých provozech PVC závěsy musí vyhovět různým nadstandardním požadavkům jako jsou:
- pásy s UV filtrem - např. na svářečské pracoviště
- antistatické PVC pásy
- červené výstražné pásy na bocích závěsů ve velkých závodů s frekventovaným průjezdem s VZV
- vroubkované PVC pásy - např. v provozech kde používají strečovou fólii na ukotvení zboží na paletách


V této kategorii nejsou žádné výrobky.